NAUKA JĘZYKÓW OBCYCH – POCZĄTKI BYWAJĄ TRUDNE

NAUKA JĘZYKÓW OBCYCH – POCZĄTKI BYWAJĄ TRUDNE

Czasami potrzeba samozaparcia, aby rozpocząć naukę potrzebnego języka obcego. Nie mam czasu na naukę języka – to najczęstsza wymówka. Za tym stwierdzeniem kryje się problem związany z samą chęcią nauki, a nie brakiem czasu. W obecnych czasach istnieje wiele metod nauki języka obcego, dzięki dostępowi do Internetu mamy możliwość korzystania z wielu aplikacji, lecz nie każdy jest wytrwały w samodzielnej nauce.  Nieistotne jest to, czy uczymy się dla siebie, czy dlatego, że po prostu musimy. Tak czy inaczej warto podjąć próby i zrobić co w naszej mocy, żeby opanować język obcy. W naszej szkole np. język angielski Szczecin Słoneczne opanujesz bez problemu, ponieważ nasi lektorzy posiadają odpowiednią umiejętność posługiwania się językiem oraz wiedzą w jaki sposób przekazać wiedzę, aby dobrze nauczyć się języka. Dzięki dobrej lokalizacji bez trudu dotrzesz do nas i wspólnymi siłami opanujemy język angielski Szczecin Prawobrzeże, bo jesteśmy od tego, aby pomóc Ci w bezstresowej nauce języka.

CZYNNIKI WPŁYWAJĄCE NA WYBÓR JĘZYKA OBCEGO

Wszystko zależy od tego, do czego będzie nam potrzebny język obcy. Od lat język angielski jest najczęściej wybieranym językiem obcym i to właśnie nim posługujemy się głównie podczas podróży zagranicznych lub przy wszelkich kontaktach z obcokrajowcami. Ale przecież języków obcych jest wiele i należy dokładnie przemyśleć, przy którym będziemy czuć się swobodnie, a zarazem jak często będziemy go używać. Podjęcie decyzji o wyborze języka i o rozpoczęciu nauki, powinno odbyć się bez emocji, biorąc pod uwagę różne elementy. Przecież inwestujemy w naukę nasz czas, energię i często niemałe kwoty na kursy, więc szkoda by było, aby nic z tego nie wyszło. Przekonaliśmy się, że mieszkańcy naszego miasta oprócz języka angielskiego, wybierają również język niemiecki Szczecin Prawobrzeże, ze względu na bliskość granicy z Niemcami. Nasi zachodni sąsiedzi bardzo często odwiedzają Szczecin, robiąc zakupy lub korzystając z usług fryzjerskich itp. Tak więc, jest to idealna motywacja do tego, aby rozpocząć naukę właśnie tego języka. Równie ważnym aspektem jest fakt, że Niemcy wydają na podróże najwięcej spośród wszystkich Europejczyków, dlatego praca i prowadzenie interesu w sektorze turystycznym nie może obejść się bez jego dobrej znajomości.

PRZEŁAM LĘK, ZACZNIJ BAWIĆ SIĘ JĘZYKAMI


Na samą myśl o nauce języka obcego paraliżuje nas strach, uczucie napięcia i skrępowania. Powstaje blokada przed wypowiadaniem pojedynczych słówek obawiając się, że zrobisz to niepoprawnie. Aby pokonać lęk przed mówieniem musimy się przełamać i właśnie zacząć mówić. Kiedy nauczymy się wypowiadać pierwsze słowa, powoli zrozumiemy, że nie jest to takie trudne. Każdy język wymaga czasu i poświęcenia. Jeśli wybrałeś język, którego się boisz, ale wiesz, że będzie Tobie potrzebny nie musisz się martwić, że nie podołasz. Dołączymy Cię do grupy, która jest na podobnym poziomie co Ty, a nasi lektorzy zadbają o to, żeby każdy z grupy nauczył się języka w bezstresowy sposób. W czasie kursu uczniowie mają możliwość dyskutowania i odgrywania scenek. Powoduje to, że każdy kursant ma szansę być przy głosie w czasie lekcji.Jednym z takich języków jest niemiecki, do którego trzeba się przekonać. Jedni ten język pokochali od razu, inni dopiero po dłuższej chwili, a jeszcze inni potrzebują naprawdę solidnych powodów, by polubić niemiecki. Dzięki naszej szkole językowej Smile, język niemiecki Szczecin Słoneczne nabierze innego wymiaru, a nauka stanie się przyjemnością

No Comments

Post A Comment

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close